MAHMUDİYE BELEDİYESİ KARLA MÜCADELEDE HIZ KESMİYOR


Mahmudiye Belediyesi ekipleri, etkisini gösteren kar yağışıyla birlikte ilçe merkezinde sorumluluğunda bulunan cadde ve sokaklarda karla mücadele çalışmalarını sürdürüyor.
Belediye ekipleri, ilçede ana arterler başta olmak üzere cadde ve sokaklarda kar temizlemesi çalışmasına aralıksız devam ediyor. Gece gündüz soğuk havaya aldırmadan gerçekleştirilen çalışmalar sayesinde kar ile oluşan buzlanma, ekiplerin kapsamlı çalışması sayesinde önlendi.
Mahmudiye Belediye Başkanı İshak Gündoğan, olumsuz hava koşullarına karşı vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesi amacıyla ekiplerin çalışmalara aralıksız devam ettiğini belirtti.
Başkan Gündoğan, "Ülke genelinde olumsuz hava koşulları yaşanıyor. Bu koşullar ilçemizi de kapsıyor. Ekiplerimiz, özellikle okullar, camiler, kamu kurum ve kuruluşları ile vatandaşların yoğun olarak kullandığı alanlarda kar küreme ve tuzlama çalışmalarını sürdürüyor. Belediye ekipleri ile ilçede etkili olan kar yağışından oluşabilecek olumsuzluklara karşı 7/24 esasına göre çalışmalarına devam ediyor. Meydana gelebilecek buzlanmalara karşı da ana caddelerde ve ara sokaklarda tuzlama yapılmaktadır” dedi.